< powrót do listy

BlaBlaBook

brief i... w drogę

Zadaniem Adbirds było zaprojektowanie wielofunkcyjnego kalendarza - przewodnika zawierającego spis reguł obowiązujących w społeczności podróżników BlaBlaCar. BlaBlaBook otrzymują wszyscy ci, którzy wybierają tę modną i rozpowszechnioną w innych krajach formę podróżowania.

BlaBlaCar przyciąga i skupia ludzi pozytywnych, ciekawych świata i tego, co mają do zaproponowania inni. Entuzjaści BlaBlaCar są otwarci na nawiązywanie nowych znajomości i pozytywnie nastawieni do rzeczywistości. Wiedzą że zwykła z pozoru podróż może czasem zmienić życie…

 

galeria projektu

klient

Zawrotna kariera BlaBlaCar - serwisu społecznościowego dla podróżników, lubiących stale poszerzać krąg znajomych nie jest przypadkiem. Genialny w swej prostocie pomysł idealnie trafił w gusta i potrzeby miłośników alternatywnych sposobów przemieszczania się.

Za sukcesem BlaBlaCar stoi pasja, otwartość i entuzjazm grupy przyjaciół. To wystarczyło do stworzenia jednego z najlepszych, najbardziej rozpoznawalnych startupów w naszym kraju i zbudowania wokół niego zaangażowanej społeczności.

 

projekt

Zaprojektowany przez nas BlaBlaBook trafnie oddaje ducha i filozofię BlaBlaCar. Napisany w lekki sposób, z dużą dozą humoru, przekazuje wszystkie najważniejsze informacje praktyczne potrzebne zarówno kierowcy, jaki pasażerom korzystającym z BBC.

Graficzna konwencja bazuje na prostej, komiksowej kresce i takim samym foncie. W BlaBlaBook, obok kalendarza, jest także miejsce na notatki dla pasażerów i kierowcy. To przestrzeń osobistej ekspresji na przemyślenia, zapiski, czyli na wszystko, co ważne i warte uwiecznienia.